1. Ми віримо,
що канонічні книги Святого Письма (текст оригіналу) є богонатхненним Словом Божим, досконалим і непогрішимим Божим одкровенням. Вони є вищим та єдиним авторитетом у всіх питаннях християнської віри та життя.

2. Ми віримо,
що існує тільки один Єдиний, Живий, Істинний і Вічний Бог, Творець всього видимого й невидимого, що існує в трьох особах (іпостасях): Отця, Сина й Духа Святого — котрі в Своїй природі та властивостях володіють всією сутністю Бога, досконалі, вічні, рівні й нероздільні.

3. Ми віримо,
що Ісус Христос — істинний Бог й істинна Людина. Він був непорочно зачатий від Духа Святого через Діву Марію, прожив абсолютно безгрішне та непорочне життя, добровільно помер на хресті, приніс себе в жертву за гріхи людей, тілесно воскрес і вонісся, посівши по праву руку Отця, й є єдиним Первосвящеником, Ходатаєм і Посередником між Богом і людьми.

4. Ми віримо,
що Дух Святий є особистістю і володіє всією повнотою Божества. Він свідчить про істинність Слова Божого, прославляє Господа Ісуса Христа, викриває людей у гріху, відроджує їх, перебуває в них, спрямовуючи, наставляючи і наповнюючи їх силою для благочестивого життя і служіння.

5. Ми віримо,
що людина була створена Богом за Його образом та подобою, але впала в гріх і померла духовно. Всі люди, успадковують падшу природу Адама, і таким чином є грішниками, що можуть відродитися до нового життя тільки завдяки дії Духа Святого і Слова Божого.

6. Ми віримо,
що спасіння людини здійснюється Богом по благодаті на підставі спокутування, здійсненого Христом, а не на підставі людських справ або заслуг; що пролита Христом кров і Його воскресіння — єдина підстава спасіння всіх людей, визволення їх із рабства гріха та примирення з Богом. Ті, хто покаялись у своїх гріхах і вірою прийняли Ісуса Христа Господом, народжуються від Святого Духа і стають дітьми Божими.

7. Ми віримо,
що істинна Всесвітня Церква Христа є Тілом Господнім, яка складається з людей всіх часів і народів, що відродженні Святим Духом через віру в Ісуса Христа. Ісус Христос є Головою Церкви.

8.  Ми віримо,
що Ісус Христос у другий раз прийде на землю для підхоплення Церкви і суда над живими й померлими.

9.  Ми віримо,
в тілесне воскресіння з мертвих і життя вічне: для віруючих — у славі, блаженстві і радості, для тих хто не увірував — у вічних муках.

10. Ми віримо,
що обов’язком кожного віруючого є виконання Великого Доручення Господа Ісуса Христа (Мт.28, 18-20).

Амінь.

 

Нікейський символ віри 

 (прийнятий  на Першому Нікейському соборі 325 року по Р.Х.)

Вірую в єдиного Бога Отця, вседержителя, Творця неба і землі, і всього видимого і невидимого.

І в єдиного Господа Ісуса Христа, однородженого Сина Божого, від Отця народженого, перед усіма віками, [Бога від Бога], Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, родженого, нествореного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і заради нашого спасіння зійшов з небес, і втілився від Духа Святого і діви Марії, і стався людиною. І був розп’ятий за нас за Понтія Пилата, і страждав, і був похованинй. І воскрес на третій день, згідно з Писанням. І вознісся на небо, і сидить праворуч Отця. І вдруге прийде зі славою судити живих і мертвих, царству ж Його не буде кінця.

І в Духа Святого, Господа оживляючого, що від Отця [і Сина] походить, що Йому з Отцем і Сином однаковий поклін і однакова слава, що говорив через пророків.

І вірую в єдину, святу, християнську (соборну) і апостольську Церкву, визнаю одне хрищення на відпущення гріхів.

 Чекаю воскресіння мертвих і життя будучого віку. Амінь.

Результат пошуку зображень за запитом "нікейський символ віри"