ІСТОРІЯ
Християнської Євангельської Церкви «ГЕФСИМАНІЯ»
Початок служіння у Львові – 1994 рік
Християнської Євангельської Церкви «ГЕФСИМАНІЯ»
« до Филип’ян 1. 27 Тільки живіть згідно з Христовою Євангелією, …., борючись однодушно за віру Євангельську» .
І. ПОЧАТОК СЛУЖІННЯ ЦЕРКВИ «ГЕФСИМАНІЯ» у Львові
Християнська Євангельська Церква «ГЕФСИМАНІЯ», як громада, почала служіння Господу у Львові із спільної Євангелізації 7-8-9 квітня 1994 року на велетреку СКА – Обєднаннь Євангельських Християн Баптистів (ЄХБ) та обєднання Християн Віри Євангельської (ХВЄ) п’ятидесятників за участю проповідника Віктора Гамма із служіння відомого євангелиста Біллі Грема.
Віктор Гамм
Під час Євангелізації 7-8-9 квітня 1994 року, були дані запрошення для тих хто увірував в Ісуса Христа у п’ять груп з вивчення Біблії у Львові – «Перші кроки християнина». Оголошення робив пастор ЄХБ – Шміляховський І.І.
Шміляховський І.І.
Одна група (11 осіб) з вивчення Біблії була започаткована 10 квітня 1994 року(перша зустріч) у палаці культури(зал на 4 поверсі на площі Петрушевича), проводив перші біблійні навчання, а згодом став першим пастором Церкви «ЄХБ-1 “ГЕФСИМАНІЯ” Шміляховський Ілля Іванович.
Шміляховський І.І.
Група росла і духовно зростала, у липні(10.07.1994року) після першого водного хрещення були подані документи на реєстрацію нової Церкви обєднання Євангельських Християн Баптистів = « ЄХБ-1 “ГЕФСИМАНІЯ”», першим пастором якої став Ілля Іванович Шміляховський .
А 10 жовтня 1994 року отримали зареєстрований Статут Церкви та Свідоцтво про державну реєстрацію Церкви обєднання ЄХБ : « ЄХБ-1 “ГЕФСИМАНІЯ”».
Проект печатки Церкви
ІІ. РОЗВИТОК ТА СТАНОВЛЕННЯ ЦЕРКВИ
У липні 1994 року керівництво обєднання ЄХБ, старший пресвітер Романюк Іван Миколаєвич дозволив проповідувати у Церкві «ЄХБ-1, «Гефсиманія» Марку Блессінгу , громадянину США який приїхав у Львів з Луганська, та на той час був без роботи та служіння і звернувся до керівництва ЄХБ Львівської області, старшого пресвітера Романюка І.М. про можливість надання служіння, або роботи (з інформації – Романюка І.М. та керівництва ЄХБ).
Романюк Іван Миколайович
У кінці липня 1994 року перший Пастор Церкви “ЄХБ-1, «ГЕФСИМАНІЯ»” Шміляховський І.І. був направлений на служіння у м. Тернопіль і керівництовом обєднання ЄХБ було доручено проведення богослужінь у Церкві “ЄХБ-1, «ГЕФСИМАНІЯ»”, брату Марку Блесінгу.
Марк Блессінг і Ронда Блессінг
У 5 серпня 1994 року відбулась Євангелізація у Львові на стадіоні СКА, на запрошення обєднання ЄХБ із США прилетіла команда служителів , разом із пастором “2-ї Баптиської церкви міста Хюстона” США– Джон Бізаньо.
7 серпня 1994 року керівництво ЄХБ у Львівській області дозволило Джону Бізаньо, разом з Шміляховським І.І. на недільному богослужінні рукопокласти на пасторське служіння брата Марка Блессінга у Церкві ЄХБ – 1, «ГЕФСИМАНІЯ»
Церква росла і розвивалась , проводили Хрещення, богослужіння, розвивались служіння..
10 жовтня 1994 року отримали зареєстровані документи – Церква обєднання ЄХБ = « ЄХБ-1 “ГЕФСИМАНІЯ”».
25 березня 1995 року на зборах членів церкви ЄХБ-1 «Гефсиманія»(відео від 25.03.1995р) , за ініціативи пастора Марка Блессінга у присутності представника Обєднання ЄХБ пастора Шміляховського І.І.(першого пастора) , члени Церкви «ЄХБ-1 Гефсиманія» проголосували разом Марком Блессінгом про вихід з об`єднання ЄХБ і прийняти статус незалежної церкви.
У червні 1995 року були подані документи на перереєстрацію Церкви “ЄХБ-1 ГЕФСИМАНІЯ” у Євангельську Церква “ГЕФСИМАНІЯ”.
У 1995 році був рукопокладений перший диякон церкви Михайло Нестеров
Нестеров Михайло.
У 1998 році пастор Марк Блессінг оголосив на церковній раді, а у 1999 році всій Церкві , що його міссія в Україні закінчується і він отримав бачення від Господа повертатись з усією родиною у США, служити у Нью Йорку мессіанським євреям, тому запропонував рукопокласти пасторів і диякконів.
22 листопада 1998 року -відбулось рукопокладення нових служителів:
–Марченко Валерія Павлович – у сан пастора,
–Чабуркіна Семена Рудольфовича – у сан пастора,
–Яблонського Андрія – у сан молодіжного пастора,
-Безуглого Віктора – у сан диякона,
–Гимон Юрія – у сан диякона,
–Луцик Тараса – у сан диякона.
На початку 1999 року на центральному богослужінні,(аудіо запис і текст тез звернення ,роздруковка запису служіння) пастор Марк Блессінг оголосив про бачення на рукопокладення нового старшого пастора Марченко Валерія Павловича і запросив до загальної молитви Церкви за нового старшого пастора і річний випробовувальний термін 2-му пастору Марченко В.П. , а його міссія –Марка Блесінга і сімї Блесінгів в Україні – закінчена.
31 грудня 2000 року – був рукопокладений новий Старший пастор Християнської Євангельської Церкви “ГЕФСИМАНІЯ” Марченко Валерій Павлович.
Молитва Благословення
У квітні 2001 року бувший пастор церкви Марк Блессінг з родиною виїхав у США на постійне проживання .
На протязі 2001 року були відновлені братські відносини з Обєднанням Євангельських Християн Баптистів засновником Церкви “ГЕФСИМАНІЇ”, братніми Церквами ХВЄ учасниками спільної євангелізації у квітні 1994 року, після якої була заснована Церква ЄХБ-1 “ГЕФСИМАНІЯ” .
* * *
25 травня 2001 року – перша зустріч Пасторів Львова: Церква «ГЕФСИМАНІЯ» була однією з засновниць, щомісячної молитви пасторів Євангельських церков Львова.
(зліва на право)-Пастор Церкви «ГЕФСИМАНІЯ» Марченко В.П., пастор Церкви «ОСАНА» Дмитро Колеснік, Президент Гедеонового братства Ростислав Білосевич, Пастор Церкви «Христове Спілкування» Майк Воткінс, пастор церкви «Віфезда» Тарас Колівошка, пастор Джим Маккен.
Пасторські Молитовні зустрічі продовжуються вже 18 років, кожного останнього вівторка місяця о 10.00. З 2009 року зустрічі проходять у приміщенні Церкви «ГЕФСИМАНІЯ».
– на сьогодні, 2019 рік, це 43 Євангельські церкви, пастори яких щомісяця, останній вівторок місяця, збираються у Церкві “ГЕФСИМАНІЯ” і спільно молится за Україну, Львів, Християнські церкви Львова і проводять спільні Євангелізаційні заходи.
2019 рік
У 2008 році Церкви які входять до Молитовної єдністі церков Львова , об,єдналися разом з іншими Духовними радами областних центрів України у ВРХЦ – Всеукраїнську Раду Християнських Церков.
Церква “ГЕФСИМАНІЯ” веде адміністративні функції ВРХЦ.
Пастор Марченко В.П. є координатором ВРХЦ Львівської обл.
* * *
25 листопада 2001 році рукопокладений у сан диякона Семченко Дмитро.
У грудні 2003 року Бог дав бачення служителям церкви і Старшому пастору, після спільної молитви і посту було проголошено, що Церква «Гефсиманія» – це молитовна церква за структурою подібна до першоапостольської Церкви – Домашніх Церков.
«і сестрі любій Апфії, і співвойовникові нашому Архипові, і Церкві домашній твоїй:(Флм.1:2)
Всі роки з 2000 року церква проводить Євангелізації , Хрещення , служіння дітям, молоді, старшим людям.
Лютий 2002:
21 вересня 2003 році рукопокладений у сан диякона Мархева Віктор.
У квітні 2004 року на відзначення 10-ї річниці Церкви «ГЕФСИМАНІЯ» були запрошені Єпископи Обєднань ХВЄ і ЄХБ і у мирі і любові об,єдналися у молитві благословення на Церкву «ГЕФСИМАНІЯ»
ЄХБ – Романюк І.М. і ХВЄ – Ляховський Р.І. Згадуючи спільну Євангелізацію ХВЄ і ЄХБ на велотреку у 1994 році, після якої заснована була ЄХБ-1 «ГЕФСИМАНІЯ»
У 2009 році рукопокладені служителі Церкви :
-Семченко Дмитро – у сан Пастора ритуального служіння.
-Воровченко Вячеслава – у сан Диякона Біблійного навчання,
-Петрова Маріанна – у сан Дияконіси Біблійного навчання,
У травні 2010 року у Червонограді на основі домашньої групи і євангелізації була заснована Церква «ГЕФСИМАНІЯ» м. Червонограду.
Перше Хрещення Церкви у ЧЕРВОНОГРАДІ
12 квітня 2014 року під час урочистого служіння 20 річниці Церкви «ГЕФСИМАНІЯ» рукопокладені служителі:
Хілютич Ігор – у сан диякона ритуального служіння
Марченко Олена – у сан дияконіси жіночого служіння і служіння подружнім парам
Сєргеєва Наталія – у сан дияконіси, служителя Церкви «Гефсиманія» м. Червонограду.
ІІІ. ДІМ МОЛИТВИ «ГЕФСИМАНІЯ»
У вересні 2001 року Господь дав можливість придбати будинок для церкви – колишній цех заводу «Кінескоп» на вулиці Кульпарківскій, 65.
= Будівля перебувала у розбитому, розваленому стані, без світла, води та газу.
= Церковний будинок було куплено за пожертви зібрані членами Церкви «Гефсиманія» (20%), молоддю і підлітками із церкви “2-га Баптиська церква“(65%) з м. Хьюстон та пожертви від служіння пастора Джима Мак Кена м.Львів (15%).
У 2001-2003 роках:
Члени церкви власними силами та за пожертви виключно членів церкви відремонтували адміністративну прибудову, у якій було перебудовано 5 кімнат на другому поверсі для недільної школи, дитячого і молодіжного християнського клубу, на першому поверсі малий зал на 110 чоловік.
Укладені угоди і проведено у будинок – воду, електрику, газ.
31 грудня 2003 року – перше богослужіння у новому малому залі Церкви «ГЕФСИМАНІЯ».
У 2004 – 2007 роках :
– Будівництво Храму з допомогою Господа не зупинялось, було побудовано жовтий зал, кафе, гардероб, відкачана вода з підвалу і зупинено протікання.
У 2007 – 2013 роках:
– був очищений великий зал від будівельного сміття
– побудовані конструкції та зварені металеві каркаси балконів
– укладена тепла підлога і нова система обігріву Храму, утеплені стіни великого залу.
24 березня 2013 року – перше богослужіння у Великому Залі !
У 2015-2017 роках
-облаштовані балкони.
У 2017 році
=Побудована нова дренажна система, підвал сухий.
=Побудована Нова каналізаційна система у дворі і побудовано нові три каналізаційні колодці.
=Влаштована відмостка, пандус перед входом у церкву і залита бетоном пішоходна частина двору.
=побудований у дворі металевий господарський склад.
У 2018 році
–придбано цеглу на будівництво прибудови і стели від вул.Кульпарківської.
– побудований внутрішній паркан між сусідніми територіями.
IV. СПІВСЛУЖІННЯ ЦЕРКВИ «ГЕФСИМАНІЯ»
-Наші співслужителі і друзі, брати пастори 43-х Євангельских Церков Львова , різних євангельських деномінацій, ВРХЦ (Всеукраїнської Ради Християнських Церков) Львова, маємо щомісяця молитовні зустрічі і спільні євангелізаційні служіння і дружні відносини.
з 2008 року Церква «Гефсиманія» має партнерські співлужіння з об’єднанням “Божа Церква”– Єпископ Віталій Вознюк і пасторами Львіської області.
-постійні співслужіння з християнською міссією «ХАРТ» для дітей (президент Ллойд Сенайко (Канада).
– Церква «Гефсиманія» має давні партнерські відносини з Церквою «Centre Street Church» (Калгарі, Канада) – співслужіння молоді і дітям .
– З 2003 року братські відносини з Єпископом з Південної-Африки Яном Елісом.
– У Львові братські відносини з усіма ХРИСТИЯНСЬКИМИ Євангельськими церквами і УГКЦ, УПЦ , Вірменською церквою, РКЦ.
Ми відкриті до спілкування та служіння на Ниві Божій з усіма християнськими церквами, незалежно від конфесій, які сповідують пріорітет Євангелії Христової у всіх напрямках щоденного життя та служіння Господу Ісусу Христу.
Сайт Церкви «ГЕФСИМАНІЯ»- www. gethsemanelviv.net