Церква “Гефсиманія” прославила Господа Ісуса Христа у центрі міста Львова на площі перед Оперним театром
08.05.2011День пам’яті ІІ-Світової Війни
10.05.2011На спільній молитві біли представники Церкви “Гефсиманія”, комісії «Справедливість і мир» УГКЦ, Інституту релігії та суспільства УКУ, представники Церков усіх конфесій та представник влади – Василь Косів, заступник мера з гуманітарних питань. Одним із перших із зверненням виступив рабин хасидської спільноти Львова Мордехай Болд, який сказав коротке слово про те, що відбулося у минулому і про ситуацію у світі на сьогоднішній день, а також помолився молитвою пам’яті про події страшних воєнних часів.
Пан Василь Косів, заступник мера міста Львова з гуманітарних питань, закликав людей нести у світ мир і не використовувати пам’ять про війну щоб спровокувати незгоду. Пастор Микола Бендус, Німецька Євангелічно-Лютеранська Церква, сказав декілька слів про тих, хто розпочав цю війну – «Вони не чули голосу Божого, а лише заклики своїх вождів».
Учасники молитви запалили свічки біля пам’ятного каменя та вшанували жертв концтабору хвилиною мовчання. Місце поховання Січових Стрільців та бійців Української Галицької Армії, які загинули у боротьбі за незалежність України у 1918-1920 рр. Молитва спомину на місці поховання жертв серед цивільного населення Львова. Місце поховання німецьких військовополоненних, які перебували у Львові у 1945-1949 рр.
Це поховання Мирослав Маринович, президент Інституту релігії та суспільства УКУ, назвав особливо символічним, оскільки самі могили полонених німців перебувають у занедбаному стані. На прикінці із словом Євангелія звернувся пастор Ритуального служіння Церкви “Гефсиманія” Дмитро Семченко. – «Сьогодні ця молитва є спільною молитвою згоди всіх християн за мир. Ми пам’ятаємо, що відбулося у часи ІІ-ї Світової Війни і не хочемо, аби це повернулося».
Опісля учасники молитви поставили запалені свічки і на могилах німецьких військовополонених. Нові знайомства на спільній молитві. Після закінчення молитви пастор Дмитро Семченко спілкувався про спільні кроки для подальшої співпраці з представниками різних Церков та громадських організацій.